BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

61 OKULUMUZ "eTWİNNİNG OKUL" ETİKETİ ALMAYA HAK KAZANDI

eTwinning faaliyetleri kapsamındaki başarılı çalışmaları nedeniyle İlimiz genelindeki 61 okulumuz "eTwining School" etiketi ile ödüllendirildi.
61 OKULUMUZ

Avrupa'da okul ortaklıkları kurularak projeler yürütülmesi, öğrenci ve öğretmenlerin bilgi ve iletişim teknolojilerini becerilerinin artırılması amacıyla yürütülen eTwinning faaliyeti, Türkiye'de Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojisi Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından yürütülmektedir.

Avrupa'da 43 ülkenin Millî Eğitim Bakanlıkları düzeyinde yürütülen eTwinning faaliyetinde etkin olan ve proje yürüten okullara Avrupa'da yüksek düzeyde tanınırlık sağlayan eTwinning Okul Etiketi verilmektedir.

Millî Eğitim Bakanlığı Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından 22/03/2021 tarihinde açıklanan sonuçlara göre ilimiz genelinde 61 okulumuz "eTwinning Okul Etiketi" almaya hak kazandı.

Etiket almaya hak kazanan kurumların belgeleri, okullara teslim edilmek üzere Merkezi Brüksel'de bulunan Avrupa Okul Ağı tarafından gönderilmektedir.

YÜZDE ÜÇ YÜZ'ÜN ÜZERİNDE BİR ARTIŞ SAĞLADIK

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız:  " "e-Twinning Okulu" etiketi almaya hak kazanan okul sayımız;

2018-2019 eğitim-öğretim yılında: 8,

2019-2020 eğitim-öğretim yılında: 15 iken

2020-2021 eğitim-öğretim yılında: 61'e yükselmiştir.

eTwinning Okulu etiketi almaya hak kazanan okullarımızı tebrik ediyor; bu başarıda büyük emekleri olan İl Koordinatörümüz Ümit YEL başta olmak üzere katkı sunan tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum.dedi. 

İlçe Bazlı eTwinning Okul Etiketi Alan Kurumlarımız için tıklayınız...

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.