BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 15. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI'NDA DA EN ÖNDEYİZ

2021 Yılı TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda Bursa Bölge Finalinde sergilenmeye hak kazanan 120 projenin 47 tanesi Balıkesir'e ait.
TÜBİTAK 15. ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI'NDA DA EN ÖNDEYİZ

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından bu yıl 15.si düzenlenen Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasının temel amacı; ortaokul öğrenimine devam eden öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında araştırma yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamaktır.

"TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"nda öğrenciler biyoloji, coğrafya, değerler eğitimi, fizik, kimya, matematik, tarih, teknolojik tasarım, Türkçe ve yazılım alanlarında hazırladıkları özgün projeler ile yarıştılar.

120 PROJENİN 47 TANESİ BALIKESİR'E AİT 

Türkiye genelinde Adana, Ankara, Bursa, Erzurum, İstanbul-Asya, İstanbul-Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun ve Van olmak üzere on iki merkezde düzenlenen bölge yarışmalarında birincilik ödülü alan projeler, final yarışmasına katılmaya hak kazanıyor. 

Özgünlük, yenilikçilik, yararlılık (örneğin ekonomik, sosyal), uygulanabilirlik, özümseme ve hâkimiyet, kullanılan bilimsel yöntem gibi kriterlere göre değerlendirilen projeler, bölge finallerinde sergilenecek. Bursa Bölge Finalinde sergilenmeye hak kazanan 120 projenin 47 tanesi Balıkesir'e ait. 

Bölgesel proje değerlendirmelerinin, 15 ? 16 Haziran 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak yapılması planlanmaktadır.

HEDEFİMİZ EĞİTİMDE MARKA ŞEHİR : BALIKESİR 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız: "2021 Yılı TÜBİTAK Ortaokul  Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Bursa Bölge Finalinde sergilenmeye hak kazanan 120 projenin 47 tanesinin Balıkesir'imize ait olması, bizler için tarif edilemez bir gurur.

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonundaki hedefler doğrultusunda Balıkesir'de millî ve manevi değerlerine bağlı, kendisi ve çevresiyle barışık, teknolojiyi en üst seviyede kullanabilen bireyler yetiştirmek en önemli hedeflerimizdendi. Her geçen gün bu hedefe biraz daha yaklaşmış olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Eğitimde çok daha güzel başarılara imza atacağımıza, Balıkesir'imizi eğitimde marka bir şehir yapacağımıza yürekten inanıyorum.

Bu güzel tabloda emeği olan tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyor; öğrencilerimize bölge finalinde başarılar diliyorum." dedi. 

2021 Yılı TÜBİTAK Ortaokul  Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Bursa Bölge Finalinde sergilenmeye hak kazanan 120  projenin 47 tanesini görmek için tıklayınız...

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.