BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BALIKESİR'DE İMZALAR SOSYAL GELİŞME İÇİN ATILDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında, Güney Marmara Kalkınma Ajansı'na (GMKA) sunularak Balıkesir'de başarılı bulunan projeler için imza töreni gerçekleştirildi.
BALIKESİR'DE İMZALAR SOSYAL GELİŞME İÇİN ATILDI

"SOSYAL UYUM İÇİN BİREYSEL GELİŞİM ATÖLYELERİ" isimli projenin imza töreni 29.11.2021 tarihinde Balıkesir Valiliği Necatibey Toplantı Salonunda Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, Sındırgı Kaymakamı Zafer OKTAY, Edremit Kaymakamı Ahmet ODABAŞ, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem YAVAŞ, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan ARSLAN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice DOST, Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup ÖZBEK, GMKA Genel Sekreteri Abdullah GÜÇ ve proje yetkililerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

2021 YILI SOSYAL GELİŞMEYİ DESTEKLEME PROGRAMI (SOGEP) KAPSAMINDA DESTEKLENMEYE HAK KAZANAN PROJELER AÇIKLANDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından Bölgede yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak, sosyal içermeyi, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek ve sosyal sorumluluk uygulamalarını yaygınlaştırmak amacıyla ilan edilen 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Bakanlığa iletilen proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlandı.'

Müdürlüğümüz AR-GE Birimi tarafından açılan çağrıya "SOSYAL UYUM İÇİN BİREYSEL GELİŞİM ATÖLYELERİ'' isimli proje desteklenmeye hak kazanan 4 projeden biri oldu. Özel eğitim öğrencilerinin eğitim kalitesini ve başarısını arttırma amaç edinen proje; Balya, Dursunbey, Havran, Kepsut, Savaştepe, Sındırgı ilçelerinde görev yapan öğretmenlerin mesleki gelişimine katkıda bulunmayı da hedefliyor.

PROJE İÇİN OLUŞTURULAN BÜTÇE 1.450.000,00 TL OLARAK BELİRLENDİ

      Proje ile ilimizde Balya, Dursunbey, Havran, Kepsut, Savaştepe, Sındırgı ilçelerinde Salon Sporları, Yaşam Becerileri ve Bilim Atölyeleri olmak üzere toplam 6;  Balıkesir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Bandırma, Bigadiç, Karesi ilçelerinde toplam 3 adet Bilişim Atölyeleri kurulması planlanmaktadır. "SOSYAL UYUM İÇİN BİREYSEL GELİŞİM ATÖLYELERİ" isimli proje için oluşturulan bütçe 1.450.000,00 TL'dir.

30-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-2021

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.