BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ ALİ TATLI'NIN YARIYIL MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ ALİ TATLI'NIN YARIYIL MESAJI

Balıkesir eğitim camiası olarak yüz yüze eğitimin başladığı 6 Eylül 2021 tarihinden bu yana sürdürmüş olduğumuz eğitim öğretim faaliyetlerine ufak bir ara veriyoruz. Özellikle bu zor koşullarda göstermiş oldukları üstün performans ve gayretlerinden dolayı öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte derslerine devam ederek öğretim faaliyetlerine katılan çocuklarımızı gönülden tebrik ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz;

6 Eylülde ilk zille başlayan eğitim yolculuğumuza kısa bir ara veriyoruz. Şimdi kendinizi değerlendirme, eksiklerinizi belirleme ve dinlenme vakti. Notlarınız ne olursa olsun, kendinize olan güveninizi ve inancınızı kaybetmemenizi, motivasyonunuzu düşürmemenizi, kısa ve uzun vadeli hedefler belirlemenizi öneririm. Çünkü belirlenmiş doğru hedefler sayesinde başarının yolu size hep açık olacaktır. Tatil sürecini dinlenerek, sosyal ve sportif aktivitelere zaman ayırarak, öğrendiğiniz bilgi ve becerilere yenilerini ekleyerek, sevdiklerinizle vakit geçirerek ve mutlaka kitap okuyarak değerlendirmenizi tavsiye ediyorum.

Değerli Meslektaşlarım;

Sizler nesillerin inşasında önderlik yapan kişilersiniz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin yetişmesinde ve başarılarındaki rolünüz paha biçilemez. İçinde bulunduğumuz salgın sürecinden dolayı her zamankinden daha çok fedakârlık, uyum, özen gerektiren çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Hepinize sağlık ve huzur içinde geçireceğiniz bir yarıyıl tatili diliyorum.

Kıymetli Velilerimiz;

Unutmayınız ki öğrencilerimizin karne notları sadece akademik başarılarının değerlendirmesidir. Biz çocuklarımızın her şeyden önce iyi bir evlat, iyi bir vatandaş; nihayetinde de iyi bir insan olması gayesindeyiz. Bu, bizler için öğrencilerimizin akademik başarıları kadar önemlidir. Göstermiş olduğunuz hassasiyet ve eğitime vermiş olduğunuz destek için hepinize teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan sevgili öğrencilerimize ve onları hayata hazırlayan saygıdeğer öğretmenlerimize eğitime sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür ediyor; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.

Ali TATLI

İl Millî Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.