BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, Mesleki  ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurum müdürleriyle bir araya geldi.
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurum müdürleriyle bir araya geldi. Mesleki Eğitim Merkezleri Bilgilendirme Toplantısı, Müdürümüz Ali TATLI başkanlığında, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Hasan İNANÇ, yirmi ilçemizin mesleki eğitimden sorumlu şube müdürleri ve yetmiş Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurum müdürünün katılımıyla gerçekleşti.

Balıkesir Sanayi Odası Rona Yırcalı Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda; ilimizde bulunan tüm meslek liselerinde uygulanan, mesleki ve akademik hedeflerine ulaşırken bir şekilde örgün eğitim dışı kalmış veya sonradan meslek edinip yeterliliklerini belgeleyememiş kişiler için açılan Mesleki Eğitim Merkezlerinde ustalık, kalfalık ve çıraklık eğitimleri verilerek istihdam ve iş hayatına yönelik çözüm üretmeyi  amaçlayan "Mesleki Eğitim Merkezi Programı" nın önemini vurgulayan Müdürümüz Ali TATLI; açılan "Mesleki Eğitim Merkezi Programı"nda haftada 1 gün okulda teorik eğitim, 4 gün ise işletmede beceri eğitimi verilerek Meslek Lisesi Diploması ile birlikte çıraklık, kalfalık, ustalık belgesi ve işyeri açma belgesi ile vatandaşlara iş kurma imkânı sunulmasının istihdam artışına sağlayacağı katkının önemine değindi.

İlimizdeki okullarda yürütülen döner sermaye faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda ihtiyaç halinde birçok ürünün mesleki ve teknik eğitim verilen okullarımızdan temin edilebileceği belirtildi. Müdürümüz Ali TATLI; sınai mülkiyet, patent, faydalı model ve tasarım çalışmaları hakkında katılımcılardan bilgi alarak değerlendirmelerde bulundu. Yürütülen bu çalışmaların niteliğinin ve niceliğinin artırılmasının önemini vurguladı.

"Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor" projesi kapsamında yapılan faaliyetleri de değerlendiren Müdürümüz Ali TATLI; bu tür çalışmaların öğrencilerde, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi bakımından önem arz ettiğini belirtti.

24-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-202224-02-2022 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.