BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI' nın ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'' Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI' nın  ''19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'' Kutlama Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basarak Türk Milletinin bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesini ateşlediği bu anlamlı başlangıcın 103. yıl dönümünü idrak ediyor olmanın gururunu yaşıyoruz.

Bundan 103 yıl önce 19 Mayıs 1919 'da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarıyla birlikte millî mücadelemizin ilk adımlarını atmış; millî mücadelemiz, milletimizin oldukça zor koşullar altında gösterdiği büyük fedakârlık, cesaret ve kararlılık sonucunda, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ile taçlandırılmıştır. 19 Mayıs 1919, Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK' ün Samsun'a çıkarak tarihin akışına yön veren bir süreci başlatmasıyla birlikte milletimizi aydınlık yarınlara kavuşturan, Cumhuriyet'e ulaştıran bir dönüm noktasıdır.

Sevgili Gençler!

Bugün, Atatürk'ün güvendiği, inandığı, Cumhuriyetimizi emanet ettiği Türk gençliğinin bayramıdır. Sizler bizim umudumuz, güzel yarınlarımızsınız. Kahramanlık destanlarıyla dolu şanlı tarihimizin mirasçıları, milletimizin geleceğisiniz. Bu şanlı bayrak, bu kutsal vatan sizin en kıymetli hazinenizdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir." sözü, sizlere olan güvenin ve inancın en güzel ifadesidir. Binlerce şehit verilerek, büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığının sonsuza kadar korunmasında, milletimizin birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam etmesinde, geleceğimizin teminatı olan siz gençlere ve sizleri bu bilinçle yarınlara hazırlayacak olan bizlere düşen sorumluluğun farkındayız. Bu kıymetli emaneti koruyacağınıza, yaşatacağınıza, gelecek kuşaklara aktaracağınıza, ülkemizin geleceğini şekillendirerek onu güzel yarınlara taşıyacağınıza dair inancımız sonsuzdur.

 Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve kıymetli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm milli mücadele kahramanlarını, aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranlarımla yâd ediyorum.

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.