BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİGEP İL EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI SUSURLUK'TA YAPILDI

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK başkanlığında yapılan toplantıyla Susurluk'ta değerlendirildi.
BİGEP İL EĞİTİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI SUSURLUK'TA YAPILDI

Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK, İl genelinde eğitimin sinerji ve motivasyonunun güçlendirilmesi için yürütülen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında yürütülen çalışmaları değerlendirmek üzere Susurluk'ta kapsamlı bir program gerçekleştirdi. Her ay farklı bir ilçede düzenlenen programların mayıs ayı değerlendirmesini Susurluk'ta yapan Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK gün boyu devam eden toplantı ve ziyaretlerde ilçe millî eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Susurluk programına yedincisi gerçekleşen "İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı" ile başlayan Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK, ilçe milli eğitim müdürleriyle il genelinde akademik başarıyı artırmayı hedefleyen BİGEP kapsamında devam eden çalışmaları değerlendirdi. Toplantıya Susurluk Kaymakamı  Muammer KÖKEN, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AŞIK ve yirmi ilçenin millî eğitim müdürleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami AKOĞLAN; yürütülen ve planlanan projeler, öğrenci, öğretmen ve okul sayıları ile ilgili sunum yaptıktan sonra proje kapsamında yapılan etkinlikler ve son bir yılda açılan tarım, akıl ve zeka, görsel sanatlar, çömlek atölyelerinin eğitimde öğrencilerinin yaratıcılığına büyük katkı sağladığı ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, yapmış olduğu ayrıntılı sunumla, ortaokul ve lise düzeyindeki okullarda yapılan TYT, AYT ve LGS deneme sınavlarına katılım oranları hakkında bilgi verdi. Deneme sınav sonuçlarının analizlerine yönelik ilçe, okul ve ders ölçeğinde yapılan değerlendirmelere değinerek akademik başarıyı artırmaya yönelik alınabilecek tedbirler, ilçeler bazında değerlendirildi. Bir önceki toplantıda alınan kararlar sonrasında yapılan çalışmalar, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması, deneme sınav sonuçlarının danışman öğretmenler tarafından öğrencilerle yapılacak birebir görüşülerek değerlendirilmesi, Bakanlığımızca 8. ve 12. sınıf öğrencileri için hazırlanan kaynak kitapların merkezî sınavlara hazırlık sürecine katkıları ele alınan konular arasında oldu. Susurluk'ta devam eden ve planlanan eğitim yatırımları, ihtiyaç duyulan bütün güçlendirmeler, yapım-onarım çalışmalarını de değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, bu çalışmalarla birlikte Susurluk ilçemizde eğitimin ihtiyaç duyduğu yatırımların gerçekleşeceğini söyledi.

İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı'nın ardından Valimiz Sayın  Hasan ŞILDAK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali TATLI ile birlikte Susurluk 5 Eylül Anadolu Lisesinde öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek üniversite sınavına girecek olan son sınıf öğrencileriyle sohbet etti. Sınavın her şey olmamakla birlikte önemli bir dönemeç olduğunu ve öğrencilerin sınav heyecanına ortak olduğunu belirtti. Susurluk 5 Eylül Anadolu Lisesi Konferans Salonunda Okul Müdürleri, okulların BİGEP Proje sorumluları ve zümre başkanları ile toplantıda bir araya gelen Valimiz Sayın  Hasan ŞILDAK, BİGEP kapsamında yürütülen çalışmaları değerlendirdi. Projeyi benimseme ve sahiplenmenin yüksek olduğunu alanda da gözlemlediğini belirten Valimiz Sayın  Hasan ŞILDAK, bütün eğitimcilere teşekkür etti.

19-05-202219-05-202219-05-202219-05-202219-05-202219-05-202219-05-202219-05-202219-05-202219-05-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.