BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAPAY ZEKA YETİŞTİRME PROGRAMI İÇİN İMZALAR ATILDI

Yapay Zeka Yetiştirme Programı Protokol İmza Töreni gerçekleştirildi.
YAPAY ZEKA YETİŞTİRME PROGRAMI İÇİN İMZALAR ATILDI

Güney Marmara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde TR22 Bölgesinde yapay zeka uzmanı yetiştirmek amacıyla uygulanacak olan "Yapay Zeka Yetiştirme Programı" imza töreni gerçekleştirildi.

16 Haziran 2022 tarihinde saat 11.00'de Güney Marmara Kalkınma Ajansı Hizmet Binası İda Konferans Salonu'nda imzalanan protokol doğrultusunda 2021-2022 eğitim-öğretim yılı itibariyle son sınıf öğrencisi olmayan ortaöğretim öğrencileri ile üniversite öğrencilerinin katılımına açık olacak. Yaz döneminde gerçekleştirilecek çevrim içi başlangıç eğitimlerinin ardından başarılı olan 90 üniversite ve 60 lise öğrencisine ileri seviye eğitimler verilecek. Hibrit olarak düzenlenecek ileri seviye eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin ise bu alanda projeler geliştirmeleri sağlanacak, öğrencilere ortak kurumlar tarafından mentörlük ve uygulama desteği verilerek istihdam ve kariyer gelişimine yönelik çalışmalar yürütülecek.

 İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, hayata geçirilecek olan programın gençlerin nitelikli eğitim almalarına ve istihdamına katkı sağlamaları bakımından önem arz ettiğini belirtirken Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK, Balıkesir'deki sinerjinin ve üretim kapasitesinin oldukça yüksek olduğunu anlatarak, yapılacak çalışmaların gençlere katkı sağlayacağını ifade etti.

Konuşmaların ardından; Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK, BTK Başkanı Ömer Abdullah KARAGÖZOĞLU, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet NARLI, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feyzullah TEMURTAŞ, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Okhan AKDUR, Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI ve Çanakkale İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Recai KELEŞ arasında protokol imzalandı.

17-06-202217-06-202217-06-202217-06-202217-06-202217-06-202217-06-2022

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.