BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM KURUMLARI PAYLAŞIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI; Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonunda 15-16 Ekim tarihlerinde, 70 Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumu müdürünün katılımıyla gerçekleştirilen "Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Paylaşım Toplantısı" açılış programına; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Hüseyin AŞIK ve Özcan ÖZEN ile Ayvalık İlçe Millî Eğitim Müdürü Güner BAHADIR eşliğinde katıldı
MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM KURUMLARI PAYLAŞIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ülkemizin nitelikli insan gücü ihtiyacı düşünüldüğünde, mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin artırılmasına yönelik olarak geliştirilecek stratejiler ve politikaların büyük önem taşıdığının altını çizen Ayvalık İlçe Millî Eğitim Müdürü Güner BAHADIR; toplantı için ev sahipliği yapıyor olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Toplantıda açılış konuşmalarını gerçekleştiren Müdürümüz Ali TATLI; mesleki ve teknik eğitimin amacının öğrencileri ilgi ve yeteneklerine uygun bir mesleki çalışma alanında; gerekli bilgi, tutum ve becerilerle donatarak üretime katkı yapabilecek duruma getirmek olduğunu vurguladı. Mesleki ve teknik ortaöğretimin sadece iş hayatına eleman yetiştirmekle kalmayıp öğrencileri alanlarında yükseköğretime de hazırlaması gerektiğini ifade ederek; öğrencilerin yetiştikleri alanda, ara insan gücünün temel nitelikleri olan girişim yeteneği ile yenilikçi düşünme, bilim üretme, sorun çözme, gelişmelere açık, iç organizasyonu yapabilme ve yönetim görevlerini üstlenebilme gibi temel yeterlilikleri de kazanmaları gerektiğini belirtti.

"MESEM, Ustalık Telafi Eğitim Programı, Döner Sermayeler, Meslek Liselerindeki Alan ve Dallar, İş Güvenliği ve Sağlığı, Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi, Öğrenci Beceri Eğitimleri" ana başlıkları üzerinde konuşmalarını gerçekleştiren Müdürümüz; mesleki ve teknik eğitimin sadece ülkemizde değil tüm dünyada öneminin giderek arttığını bu kapsamda; sürekli kendini yenileyen bir eğitim sistemiyle teknolojik altyapı yatırımlarının güçlendirilmesi ve özel sektörle yakın bir işbirliğinin sağlanmasının önemine değindi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI'nın konuşmalarının ardından; toplantıya katılan okullarımız sunumlarını gerçekleştirdi. Mesleki ve Teknik Eğitim veren liselerimizdeki "Alan-Dal" değerlendirmeleri yapıldı ve toplantı ile ilgili kararlar alındı.

Yarınlara Umutla Bakmak için "Mesleki ve Teknik Eğitim"

"Yarınlara Umutla Bakmak için Mesleki ve Teknik Eğitim"in öneminin vurgulandığı toplantının ikinci gününde Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK öncülüğünde, Balıkesir'in eğitim kalitesini en üst seviyeye çıkarma hedefiyle yola çıkan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında yapılan akademik çalışmalar ve Sınai Mülkiyet Hakları, Patent, Faydalı Model, Tasarım, Marka ve TÜBİTAK projeleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Paylaşım Toplantısı okul müdürlerimizin soru, görüş ve önerilerinin alınmasının ardından Ayvalık Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve ülkemizde denizcilik alanında eğitim veren meslek liseleri arasında ilk ahşap sürat teknesinin üretildiği Ayvalık Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ziyaret edilerek; 752 metrekare kapalı üretim alanı, 2.250 metrekare toplam kullanım alanına sahip Gemi Atölyesi'ndeki çalışmaların incelenmesi ile sonlandırıldı.

17-10-202217-10-202217-10-202217-10-202217-10-202217-10-202217-10-202217-10-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.