BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİRLİKTE İNGİLİZCE PROJESİ SEMİNERLERİNİN DÖRDÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bakanlığımız Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından "British Council" ve Sabancı Vakfı iş birliği ile düzenlenen; İngilizce öğretmenlerinin mesleki ve alan gelişimlerinin ve mesleki işbirliklerinin desteklenmesi amacıyla yürütülen "English Together" (Birlikte İngilizce) Projesi öğretmen eğitimleri 13 eğitim merkezinde, 20 ilçeden ilkokul, ortaokul ve lise toplam 908 İngilizce öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi.
BİRLİKTE İNGİLİZCE PROJESİ SEMİNERLERİNİN DÖRDÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

English Together (Birlikte İngilizce) Projesi kapsamında ilkokul, ortaokul ve liselerde görev yapan İngilizce öğretmenlerinin sınıf içi uygulamalarının verimliliğini artırmak ve yeni öğretim tekniklerini uygulama konusunda kendilerini yetkin hissetmelerini sağlamak amacı ile eğitici eğitimi alan 19 İngilizce öğretmeni koordinatörlüğünde Mesleki Gelişim Toplulukları kuruldu. Bu sayede Türkiye genelinde olduğu gibi Balıkesir'de görev yapan öğretmenlerin de mesleki ve alan gelişimleri konusunda sürekli etkileşim halinde bulunması sağlandı.

Mesleki Gelişim Toplulukları kapsamında bir araya gelen öğretmenler  kendi deneyimlerini meslektaşlarına aktardı. Grup çalışmalarına ağırlık veren proje sayesinde paylaşılan etkinlik ve yapılan çalışmalar öğretmenler tarafından sınıflarında da uygulanarak öğrenci; öğrenme-öğretme sürecine dahil edildi.

Yıl boyunca sürecek olan seminerlerde; aynı kademede görev yapan öğretmenlerin ortak sorunlara ortak akılla, paylaşımlarda bulunarak çözüm aradığı Mesleki Gelişim Toplulukları ile öğretmenlerimiz kendi kazanım ve tecrübelerini birbirlerine aktarmaya devam edecek.

20-10-202220-10-202220-10-202220-10-202220-10-202220-10-202220-10-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.