BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TATLI'NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TATLI'NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde aziz milletimizin, iradesine zincir vurulamayacağını ve kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin söz sahibi olamayacağını tüm dünyaya haykırdığı; benimsediği ortak değerler uğruna canını ortaya koyarak kazandığı Millî Mücadelemizin sonrasında, 29 Ekim 1923'te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

Cumhuriyet; "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir!" ilkesinden hareketle, her türlü imkânsızlığa rağmen tarihe şanla, şerefle yazılacak bir varoluş mücadelesi veren milletimizin sahip olduğu; azim, inanç, birlik ve beraberlik duygusu karşısında hiçbir gücün duramayacağının ilanıdır. Bu anlamlı günde bir yandan Cumhuriyetin bir ferdi olmanın haklı gururunu yaşarken diğer yandan da bizlere kazandırdığı değerler ışığında geleceğe güvenle ve emin adımlarla ilerliyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. 

Kıymetli Öğrencilerimiz,

Sizler bizim umudumuz, güzel yarınlarımızsınız. Kahramanlık destanlarıyla dolu şanlı tarihimizin mirasçıları, milletimizin geleceğisiniz. Bu şanlı bayrak, bu kutsal vatan sizin en kıymetli hazinenizdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir." sözü, sizlere olan güvenin ve inancın en güzel ifadesidir. Binlerce şehit verilerek, büyük fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığının sonsuza kadar korunmasında, milletimizin birlik ve beraberlik içinde yaşamaya devam etmesinde, geleceğimizin teminatı olan siz gençlere ve sizleri bu bilinçle yarınlara hazırlayacak olan bizlere düşen sorumluluğun farkındayız. Bu kıymetli emaneti koruyacağınıza, yaşatacağınıza, gelecek kuşaklara aktaracağınıza, ülkemizin geleceğini şekillendirerek onu güzel yarınlara taşıyacağınıza dair inancımız sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm milli mücadele kahramanlarını, aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranlarımla yâd ediyorum.

ALİ TATLI

İL MİLLΠEĞİTİM MÜDÜRÜ

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.