BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BALIKESİR İLİMİZİN GURURU YASEMİN ADAR YİĞİT

Ülkemizin ve ilimizin gururu Yasemin Adar Yiğit ile Genç Milli Takım Güreş Antrenörü Erdem Yiğit, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı'yı ziyaret etti.
BALIKESİR İLİMİZİN GURURU YASEMİN ADAR YİĞİT

5 kez Avrupa şampiyonu, 2 kez dünya şampiyonu olan, kadın güreşinde ülkemize ilk olimpiyat madalyasını kazandıran Millî Güreşçimiz Yasemin Adar Yiğit; 81 Çalıkuşu Balıkesir e-dergimiz için söyleşi gerçekleştirmek üzere Müdürlüğümüze ziyarette bulundu.

Türkiye Güreş Federasyonu kadınlardan sorumlu Asbaşkanımız Yasemin Adar Yiğit, Müdürlüğümüze konuk olmaktan ve öğrencilerimize örnek teşkil edebilmek adına dergimiz için söyleşi gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti belirtti. Kadın olarak güreş yapmasıyla ilgili olumsuz yorumlar, eleştiriler alsa da bu sözlere aldırış etmediğini ifade ederek, "Benim önümde bir model yoktu. Ben hayal kurdum. Hamza Yerlikaya, Selçuk Çebi benim örnek aldığım abilerim, idol olarak gördüğüm kişilerdi. Ancak örnek alabileceğim bir kadın güreşçi olmadığı için ben hayal kurdum. Hayallerim için mücadele etmeye başladım. Benim arkamdan gelen genç kızlarımızın benim yaşadığım sıkıntıları yaşamasını istemedim. Dışarıdan gelen eleştirilere karşı her zaman soğukkanlı olmayı başarıyorum ve her zaman hedefime odaklıyım. Hedeflerimden birisi de bu ön yargıları yıkmaktı. Nitekim başarılarımla beraber toplumumuzda kadın güreşi ilgi görmeye, benimsenmeye başladı ve bu hedefimi gerçekleştirmeye başladım. Gittiğimiz şehirlerde kadın güreşinin başladığını duymak, bu alana öncülük etmek beni çok mutlu ediyor. Zorluklar olsa da elde ettiğimiz başarılardan sonra zorluklara göğüs germek keyifli oluyor. Arkadan gelen genç kızların 'Yasemin Abla ben de senin gibi şampiyon olmak istiyorum.' demeleri benim için paha biçilemez bir değere sahip. Bir de aile çok önemli. Sizi sonuna kadar desteklemesi gerekiyor. Sağ olsun ailem ve eşim beni her zaman destekledi. Mücadeleci bir yapım var ve asla pes etmeyen biriyim. Eleştirilere rağmen mücadeleden vazgeçmediğim için başarılı olduğuma inanıyorum." dedi.

Ülkemizi en iyi şekilde temsil etme gayreti içinde olduğunu belirten Yasemin Adar Yiğit, "Güreş başlı başına zorlu bir spor. İçinde farklı spor dallarını da barındırıyor. O yüzden başarıya ulaştığımızda çok mutlu oluyoruz. Bu kelimelerle tarif edemeyeceğimiz, gözlerimizden yaşlar akıtan bir mutluluk. Biliyorsunuz ki bizim bayrağımız şehit kanlarıyla sulanmış, çok kutsal bir bayrak. O bayrağımızı göndere çektirmek ve İstiklal Marşımızı okumak gerçekten bizi çok mutlu ediyor. Ne zorluklarla vatanımızı, toprağımızı kazandığımızın bilincinde olduğumuz için ülkemizi en iyi şekilde temsil edip şampiyon olmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Balıkesir ilimizin gururu, Türk kadın güreşinin öncüsü olan Yasemin Adar Yiğit'i başarılarından dolayı tebrik eden Müdürümüz, bu başarıların hem ülkemiz hem de ilimiz adına pek çok defa mutluluk ve gurur vesilesi olduğunu söyledi. İstiklal Marşı'mızı uluslararası arenada okutarak bayrağımızı dalgalandıran, başarılarıyla tüm gençlerimize örnek olan Millî güreşçimizi, Müdürlüğümüzde misafir etmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden İl Müdürümüz Ali Tatlı; Amerika Birleşik Devletleri'nin Coraville şehrinde 10-11 Aralık'ta gerçekleşecek olan Dünya Güreş Şampiyonası'nda kendisine başarılar diledi.

04-11-202204-11-202204-11-202204-11-202204-11-202204-11-202204-11-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.