BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ AİLELER İLE BİRLİKTE OKUL SIRALARINDA

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, Altıeylül Cumhuriyet Ortaokulunda "Aile Okulu" veli eğitimi kursunda ailelerimizle bir araya geldi.
MÜDÜRÜMÜZ AİLELER İLE BİRLİKTE OKUL SIRALARINDA

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı; Altıeylül Halk Eğitim Merkezi tarafından Cumhuriyet Ortaokulunda düzenlenen Aile Okulu Projesi kapsamında, veli eğitimi kursunda eğitimlerine devam eden velilerimizi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Keren ve Şube Müdürü Rıza Kılınç eşliğinde ziyaret etti.

Aile Okulu Projesiyle İlimizde 242 Kursta, 12.550 Velimiz Eğitim Aldı

12 Ağustos 2022 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan'ın katıldığı açılış töreniyle 81 ile yaygınlaştırılan projede bugüne kadar ilimizde 12.550 aileye ulaşıldığına dikkati çeken Müdürümüz, şunları söyledi: "İlimiz genelinde açılan 242 kurs ile çok önemli bir hizmeti sunarak ailelerimizi çok yönlü desteklemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar 12.550 ailemize ulaşmış olmaktan büyük mutluluk duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Velilerimizle sohbet eden Müdürümüz, ailelere verilen eğitimler ile amaçlananın velilerimize bir şeyler öğretmekten ziyade çocuklarımızın duyuşsal, bilişsel, duygusal gelişimlerini olumlu yönde etkileyecek olan, hayat koşuşturmacası içerisinde unutulabilen şeyleri hatırlatmak olduğunu belirtti. Aile Okulu Projesi'nde velilerimizi okul sıralarında görmekten ve ailelerimizin memnuniyetlerini duymaktan mutluluk duyduğunu belirten Müdürümüz Ali Tatlı, projenin hazırlık ve uygulamasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

"Tüm Süreçlerde Ailelerimizin Yanındayız"

"Tüm süreçlerde ailelerimizin yanında olacağız." diyen Müdürümüz Ali Tatlı,  farklı alandaki eğitimlerin sürekli güncelleneceğini belirterek şu bilgileri paylaştı: "Kültürel değerler bağlamında hepimiz için aile kurumu çok önemli. Biz aileyi ne kadar merkeze alır ve güçlendirip bilinçli kılarsak öğrencilerimizin de okullardaki çok yönlü başarısını o kadar desteklemiş oluruz. Toplumumuz da o kadar güçlü hâle gelir. Ailelerimizden aldığımız dönütlerde, katıldıkları eğitimlerle hem etkili iletişim kurabilme hem de teknolojik bağımlılıkla ilgili evlatlarıyla çok daha bilinçli bir şekilde iletişime geçebilme imkânına sahip olduklarını duyuyoruz. Ayrıca yine dersler kapsamında kültürel değerler, ahlaki değerler, aile içindeki sosyal gelişim, etkili iletişim, psikolojik gelişimlerle ilgili farkındalıkla ilgili çok önemli kazanımlar elde ettiklerini belirtiyorlar."

23-12-202223-12-202223-12-202223-12-202223-12-202223-12-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.