BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ALİ TATLI'NIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ALİ TATLI'NIN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve millî egemenliğin inşa edilmesinde önemli bir dönüm noktası olan, millî irademizin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. yıl dönümü ile Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yarınlarımızın teminatı, geleceğimizin umudu olan çocuklarımıza armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamanın kıvanç ve mutluluğunu yaşıyoruz.

            Bugün, "Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır." sözünden hareketle aziz milletimizin verdiği bağımsızlık mücadelesinin millî egemenlik ile taçlandırıldığı gündür. Dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak tarihe geçen ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı günün 102. yıl dönümünde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz.   

Yarınlarımızın teminatı, geleceğimizin umudu olan çocuklar!

Bu anlamlı günün Atatürk tarafından sizlere bayram olarak armağan edilmesi çok büyük bir anlam taşımaktadır. Bu, size duyulan güvenin en somut ifadesidir. Mustafa Kemal Atatürk "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz." sözleriyle sizlere duyduğu güveni ve verdiği değeri gözler önüne sermiştir.

Unutmayınız ki sizler bu ülkenin umudu, aydınlık yarınlarısınız. Bizim tüm gayretimiz, yarının büyükleri olan siz çocuklarımıza daha sağlıklı ve nitelikli eğitim imkânları sağlamak, geleceğe güvenle ve umutla bakabileceğiniz yarınlar inşa etmektir. Sizleri çağın gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatarak, en iyi şekilde yetiştirmek, geleceğe hazırlamak en büyük gayemizdir. Çünkü sizler her şeyin en güzeline layıksınız.

            Okuyan, araştıran, üreten, keşfeden, sorgulayan, millî ve manevi değerlerini muhafaza eden, yeniliklere ve gelişmelere açık, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan bireyler olarak yarınlarımızın mimarları olacağınıza inancımız sonsuzdur. Gözünüzdeki ışık, yüreğinizdeki umut, yüzünüzdeki tebessüm daim olsun.

Bu duygu, düşünce ve umutlarla "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" nızı en samimi duygularımla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklâl Mücadelemizin bütün kahramanlarını, aziz vatanımızı bize hediye eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

ALİ TATLI

iL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.