BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı'nın İlköğretim Haftası Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı'nın İlköğretim Haftası Mesajı

"İnsan eğitimle dünyaya gelmez fakat eğitim öğretimle yaşar."

Yeni bir eğitim öğretim yılına daha dünyanın en güzel mesleğini icra etmenin mutluluğu ve öğrencilerimizle yeniden buluşmanın heyecanı ile başladık. 2023-2024 eğitim öğretim yılının tüm çocuklarımıza ve öğretmenlerimize başarılar getirmesini diliyorum.

Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder. Bu nedenledir ki ömrümüzü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde eğitmeye adadık.

Sevgili Öğrenciler,

Yeni eğitim yılına sizlerin öğrenme aşkıyla parıldayan gözleriniz ve yüzlerinize yayılan mutluluk tebessümleriyle başlamak çok güzel bir duygu. Bakışlarınızda okula başlamanın heyecanını ve sevincini görüyorum. Bu heyecanınızı kaybetmemenizi diliyor; yeni eğitim ve öğretim yılında arkadaşlarınız ve öğretmenlerinizle birlikte çok güzel bir yıl geçirmenizi, derslerinizde başarılı olmanızı temenni ediyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Eğitim zor ve uzun soluklu bir süreçtir. Okul öncesinden yükseköğretime, eğitim adına her ne başarılmışsa sizin eserinizdir. Sizlerin bu özverili çalışmaları sayesinde Balıkesir'de eğitim her geçen gün bir adım ileri taşınmaktadır. Bu eğitim yılında da azim ve özveriyle çalışacağınıza inancım tam. Hz Ali der ki; "Çocuklarınızı kendi zamanınıza göre değil, onların yaşayacakları zamana göre yetiştirin." Çocuklarımızı hızla gelişen ve değişen dünyaya ayak uyduracak ve çağın gerisinde kalmayacak şekilde yetiştirmek asli görevimizdir. Bu anlamda kendinizi her daim geliştirdiğinizi biliyorum. Mesleğinize olan bağlılığınız, azminiz ve fedakârlığınız için sizi yürekten kutluyorum. Hepinize teşekkür ediyor ve iyi bir yıl geçirmenizi temenni ediyorum.

Kıymetli Veliler,

Eğitim ailede başlar. Çocuklarınıza ilk eğitimini sizler veriyorsunuz. Onların ilk öğretmenleri sizlersiniz. Sonrasında çocuklarımızı ve gençlerimizi bize emanet ediyorsunuz. Biz de emanetlerimize, geleceğimizin teminatı olan gözbebeklerimize; sevgimiz, merhametimiz ve vicdanımızla en güzel şekilde sahip çıkıyoruz. Her çocuğumuzun tarihimizi, inancımızı, kültürümüzü içselleştirmesini sağlıyor; bu hususta onlara rehberlik yapıyoruz. Çocuklarımızı, karşılaşacakları sorunları çözecek bilgi ve birikimle donatırken aynı zamanda üreten, düşünen, geliştiren, eleştiren, analiz yapan, vatanını milletini seven, millî ve manevi değerlerine bağlı, erdemli birer kişi olarak yetiştiriyoruz.

İnsan yetiştirmek, onları ahlaki değerlerle donatmak, vatanına ve milletine hayırlı birer insan olmasını sağlamak zorlu ve özveri isteyen bir süreçtir. Bu süreçte sizleri daima yanımızda görmek isteriz. Sizler bizimle beraber olursanız bizler daha verimli ve güçlü oluruz.

Sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik, sorumluluk bilinci ve ahlaklı olmak temel evrensel değerlerdir. Başarılı tüm insanlar bu değerlere sahip olmaları sayesinde kazanmışlardır. Bu nedenle hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan çocuklarımıza; iyiyi doğruyu, erdemi ve evrensel değerleri öğretmeye devam edeceğimiz yeni eğitim öğretim yılının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor; sağlık ve mutluluk içerisinde, başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmemizi temenni ediyorum.

Ali TATLI

İl Millî Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.