BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TATLI'NIN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TATLI'NIN  3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

"İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" diyen; insanı 'yaratılmışların en şereflisi' olarak gören bir medeniyetin mirasçıları olarak bizlerin ortak amacı, toplumumuzun bir parçası olan engellilerin yaşadığı sorunlarla ilgili farkındalık yaratmak ve geleceğe güvenle bakabilmelerine katkı sağlamaktır. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan özel bireylere karşı sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlatıyor. Zihinsel ve bedensel farklılıkların hayatı yaşamaya engel oluşturmadığı bir toplum idealini gerçekleştirmek üzere gösterilen her türlü çabayı destekliyoruz.

Bu anlamda Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak özel öğrencilerimizi, eğitim sistemimizin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz. Onların eve mahkûm olmadığını, kaderleri ile baş başa bırakılmadığını hissettirmek en büyük önceliğimiz. Eğitim alamayan, öğretmeniyle buluşamayan öğrencimiz kalmasın diyerek pek çok çalışmayı hayata geçirdik.

Bizim evlatlarımız, mücadeleleri ve kararlılıklarıyla adeta bir hayat dersidir. Bizim evlatlarımız, aileleri ve öğretmenleri ile birlikte bir zafer öyküsüdür. Tek bir öğrencimizin dahi eğitim öğretim ortamından uzak kalmasını büyük bir kayıp olarak görüyoruz.

Öğrencilerimize ihtiyaç duydukları desteği sağlamak, kalplerdeki ve zihinlerdeki engelleri hep birlikte kaldırmak için gayret göstermek, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir. Hayatın her alanında spordan sanata, teknolojiden iş dünyasına varıncaya kadar topluma örnek olacak işlere imza atacak özel çocuklarımız bizlerin yarınlara olan inancını daha da artırıyor.

Bu vesile ile çocuklarımızı her daim özel ilgi ve özveri ile yetiştiren kıymetli ailelerine ve onlara kendi evladı gibi bakan öğretmenlerimize teşekkür ederken 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal farkındalık ve engelli kardeşlerimizin sorunları konusunda toplumumuzun her kesiminde hassasiyetin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Ali TATLI

İl Millî Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.