BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP YILDIZ'IN "10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ" MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP YILDIZ'IN

 

10 Kasım bizler için Gazi Mustafa Kemal'i anma günü olduğu kadar, Atatürk'ün bizlere miras bıraktığı değerlerin kıymetini bilerek Cumhuriyetimizin kazanımlarına bağlılığımızı ve Atatürk'ün bize hedef olarak gösterdiği yolda ilerleme kararlılığımızı gösterme günüdür.

Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde tarihte yer almış en büyük kurtuluş mücadelelerinden birini verip destansı bir zaferle başarısını taçlandırmayı başarmıştır. Elde ettiği zaferle tüm dünyaya; bayrak, vatan ve bağımsızlık aşkını haykıran Türk Milleti, yeryüzünde var olma mücadelesi veren mazlum milletlerin de ilham kaynağı olmuştur.

Ulusal bağımsızlık mücadelemizin ve zor şartlarda birlik içerisinde her türlü zorluğun üstesinden gelebileceğimizin simgesi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, geçmişte olduğu gibi bugün de yolumuzu aydınlatan bir değer olmaya devam etmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği hedeflere emin adımlarla ilerlerken bugün bizlere düşen görev, vatanımızı ve kutsal değerlerimizi hedef alan tehditler karşısında; 18 Mart 1915'te Çanakkale'de, 13 Eylül 1921'de Sakarya'da, 9 Eylül 1922'de Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nde ve 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde olduğu gibi ülkemizin bağımsızlığı ve geleceğini birlik ve beraberlik içerisinde savunup Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için azimle çalışmaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, 10 Kasım 1938'in 82. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanın istiklâli ve istikbâli için mücadele edip ebediyete irtihal eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi; saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

 

Yakup YILDIZ

              İl Millî Eğitim Müdürü          

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.