BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞiTiM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP YILDIZ'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

23 Nisan 1920; necip milletimizin, canı ve kanı pahasına verdiği özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin, millî egemenlik ile taçlandırıldığı gurur günüdür. Geleceğimizi şekillendiren ve gücünü millet egemenliğinden alan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin  açılışının 100. yıldönümünü milletçe büyük bir coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
İL MİLLÎ EĞiTiM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP YILDIZ'IN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

    Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde ve onun "Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır" öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara'da, Anadolu'nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını; tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdecisiydi.

        Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilme, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan; sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal'in geleceğin teminatı olan çocuklarımıza güvenini göstermektedir.

     Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz.

        Aydınlık yarınlarımızın güvencesi Sevgili Öğrenciler,

       23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bu yıl ilk defa evlerimizde; fakat aynı coşkuyla kutlayacağız. Evlerimizi ay yıldızlı bayraklarımızla donatacak; saatler 21:00'i gösterdiğinde balkonlarımıza, camlara çıkarak İstiklâl Marşımızı hep bir ağızdan okuyacak; birlik ve beraberliğimizi bütün dünyaya bir kez daha haykıracağız.

       Bu millî gurur gününde; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bizlere özgür ve bağımsız bir ülke bırakmak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

     Okul koridorlarımızın, sınıflarımızın sizlerle yine cıvıl cıvıl olacağı; cadde, sokak ve parklarımızın sizlerin gülüşlerinizle yankılanacağı günlere en kısa zamanda kavuşabilmek ümidiyle...

        Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu olsun!

 

 Yakup YILDIZ 

İl Millî Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.