BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TATLI'NIN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI VE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ALİ TATLI'NIN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI VE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

"Ben bir öğretmenim, memleketimin bir köşesinde.

Ellerimde yüzlerce fidan, yüzlerce çiçek,

Her biri bir başka dünya, her biri bambaşka bir gelecek."

2022-2023 eğitim öğretim yılının bu Eylül sabahında, kapımızı çalan güzel bir türkünün sesiyle uyandık. Öğrencilerimizin adımızı anmasından başka bir şey değildir mutluluk. Yalnızca hatırlanmış olmanın vefasıyla değil; dünyanın en güzel mesleğinin, sıcaklığıyla, göz nuruyla, sabrıyla, vicdanıyla aynı karede olmanın onuruyla başladık güne. 2022-2023 eğitim öğretim yılının tüm çocuklarımıza ve öğretmenlerimize başarılar getirmesini diliyorum.

Çocukların yüreği büyüktür, vicdanları güçlüdür, seslerinde yalnızca sevgi vardır. Çocukluk; bizlerin en güzel yanıdır. Bugün onları anmakla, aslında geçmişimize de bir yolculuk yapmış oluyoruz; kendi hatıralarımızı raflardan indiriyoruz, buruk yüzümüze o günlerden armağan bir gülümseme iliştiriyoruz.

Bizler, çocuklara; hayatın bütün zorluklarını, iyiyi kötüyü, erdemi ve evrensel değerleri öğretiyoruz. Her çocuğumuza tarihimizi, değerlerimizi, inancımızı, kültürümüzü içselleştirmelerini sağlıyor; onlara rehberlik yapıyoruz. Biliriz,  rüyasını Anadolu'nun. Bir çocuğun gözyaşlarını silmenin müfredatını yazmışız, kandiller yakmışız güzel ülkemizin düşlerine.

Sevgili Öğrenciler,

Sizlerin de yüzlerinde okula başlamanın heyecanını, sevincini, ışıltısını görüyor; bu isteği hiç kaybetmemenizi diliyorum. Yeni eğitim ve öğretim yılında da arkadaşlarınızla ve öğretmenlerinizle hep birlikte çok güzel bir yıl geçirmenizi, derslerinizde başarılı olmanızı diliyorum.

Değerli Meslektaşlarım,

Eğitmenin ne kadar uzun soluklu ve zorlu bir süreç olduğunu çok iyi biliriz. Okul öncesinden yükseköğretime eğitim adına her ne başarılmışsa sizin eserinizdir. Her şartta mesleğinize olan bağlılığınız inancımızı kuvvetlendiriyor. İlminiz, irfanınız, vicdanınız ve ferasetinizle sürdürdüğünüz göreviniz için sizlere minnettarız. Çocuklarımız geleceğe yazacağımız mektup gibidir. Biz doğru evrensel değerler taşıyan manevi ve kültürel değerleri barındıran bir eğitimle gençlerimizi, çocuklarımızı yetiştirirsek yazdığımız mektuplar gelecekte hepimizi mutlu edecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi "Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır."

Kıymetli Veliler,

İnsanın ilk gözünü açtığı yer ailesidir. İlk eğiticiler anne ve babalardır. Daha sonra geleceğimiz olan çocukları ve gençleri, aileleri kadar sıcak eğitim yuvası olan okullarda bize emanet ediyorsunuz. Bize emanet edilen bu değerli bireylere, gözbebeklerimize; sevgimizle, merhametimizle ve vicdanımızla en güzel şekilde sahip çıkacağız. Onları yaşayacakları çağda karşılaşacakları sorunları çözecek bilgi ve birikimle donatırken aynı zamanda üreten, düşünen, geliştiren, eleştiren, analiz yapma kabiliyetini elde eden, vatanını milletini seven, millî ve manevi değerlerine bağlı, erdemli birer kişi olarak yetiştirmek öncelikli görevimizdir. Bu süreçte sizleri hep yanımızda görmek isteriz. Sizler bizimle beraber olursanız bizler daha verimli ve güçlü oluruz.

Yeni eğitim öğretim yılının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor; sağlık ve mutluluk içerisinde, başarılı bir eğitim - öğretim yılı geçirmemizi temenni ediyorum.

Ali TATLI

İl Millî Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.