BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABUL EDİLİŞİNİN 101. YIL DÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABUL EDİLİŞİNİN 101. YIL DÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI

Bağımsızlığımızın sembolü, milli birlik ve beraberliğimizin ifadesi İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 101. yıl dönümü ve Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u anma günü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulünün 101. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikler kapsamında, T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü öğrencileri tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi eşliğinde başlayan programda yine T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan "İstiklal Yolu" temalı resim sergisi protokol tarafından ziyaret edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, açılış konuşması Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Yusuf DİLEKLİ tarafından yapıldı ve Mehmet Vehbi Bolak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan "İstiklal Ateşi" isimli oratoryo ilgiyle izlendi.

Avlu Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programda katılımcılar tarafından beğeniyle izlenen ve ayakta alkışlanan gösterinin ardından İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce il genelinde düzenlenen "Yüreklerde Akif, Dillerde Hürriyet" temalı şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin takdim edilmesiyle program sona erdi.

İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 101'inci yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla gerçekleştirilen programa Valimiz Sayın Hasan ŞILDAK, Balıkesir Milletvekilleri Belgin UYGUR ve Yavuz SUBAŞI, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ergin DİNÇ, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İlter KUŞ, Baro Başkanı Erol KAYABAY, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan BİLGİN, Karesi Kaymakamı Metin ARSLANBAŞ, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali TATLI, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

13-03-202213-03-202213-03-202213-03-202213-03-202213-03-202213-03-202213-03-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.