BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KEPSUT´TA OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ

      İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Valimiz Sayın Ersin Yazıcı ile birlikte, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan Hanımefendi´nin himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında; Kepsut ilçemizdeki okuma-yazma kurslarını ziyaret ederek kursiyer öğrencilerle bir araya geldi.
KEPSUT´TA OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ

            Vali Yazıcı, Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, okuma yazma seferberliği kapsamında Kepsut Cumhuriyet İlkokulunda açılan kursu ziyaret ederek, kursa katılan kadınlarla sohbet etti.

            Vali Ersin Yazıcı, tek tek ilgilendiği kursiyerlere başarılar diledi. Vali Yazıcı, okumanın yaşı olmadığını belirterek okuma yazma bilmeyen vatandaşların açılan bu kurslara katılmalarını ve okuma yazma öğrenmelerini istedi.

MİLLETİMİZ, OKUMA-YAZMA SEFERBERLİĞİ KONUSUNDA SON DERECE HASSASTIR

            İl ve ilçelerde okuma yazma bilmeyenin kalmaması için her türlü imkânı seferber edeceklerini kaydeden Vali Yazıcı, "Hedefimiz, kadınıyla erkeğiyle tüm vatandaşlarımızın okuma yazma öğrenebilmesini sağlamaktır. Milletimiz, okuma-yazma seferberliği konusunda son derece hassastır. İl genelinde açılan kurslara 333´ü erkek 2421´i kadın olmak üzere toplam 2754 vatandaşımız devam ediyor." dedi.

15-04-201815-04-201815-04-201815-04-201815-04-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.