BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTABIN BALIKESİR YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR

           İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, Valimiz Sayın Ersin YAZICI ile birlikte BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme) Projesi okuma etkinliği kapsamında Karesi Şehit Astsubay Cemil Erkek Ortaokulunda idareci, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
KİTABIN BALIKESİR YOLCULUĞU DEVAM EDİYOR

24 Aralık 2019 Salı günü saat 09.30'da gerçekleştirilen okuma etkinliğine Valimiz Sayın Ersin YAZICI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, Karesi İlçe Millî Eğitim Müdürü Sami GÜNNÜ, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerle sohbet eden Vali YAZICI, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

SİZLERE TAVSİYEM SİZ DE KİTAP OKUYUN


            Öğrencilere, "Başarılı olmak için önünüzde hiçbir engel yok" diyen Vali Yazıcı, iyi ve sistemli bir çalışma ile başarılı olabileceklerini öğrencilere iletti. Öğrencilere bol bol kitap okumalarını tavsiye eden Vali Ersin Yazıcı, "Kitap okumak, insana bilgi zenginliği, geniş kelime hazinesi, engin bir bakış açısı ve gelişmiş bir düşünce ufku temin eder. Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Yalan söylemez ve seni üzmez. Sizlere tavsiyem siz de kitap okuyun. Ve onlarla arkadaş olun. Siz onları bırakmazsanız onlar da sizi bırakmaz. Hayatta başarılı olan insanlar hep zamanını iyi planlayan ve hayallerini gerçekleştirmek için o planları uygulayan insanlar olmuştur." ifadelerini kullandı.

 

BAŞARI, ŞANS VE TESADÜF DEĞİLDİR


            Vali Yazıcı başarının asla şans ve tesadüf olmadığını, çalışma, sabır ve kararlılıkla elde edileceğini, kendilerine güvenmelerini tavsiye ederek öğrencilere hayırlı ve başarılı bir hayat temennisinde bulundu.

Vali Yazıcı ve beraberindekiler öğrencilerle buluşması sonrası, idareci ve öğretmenlerle de bir araya gelerek, BENGİ Projesi ile okulun eğitim durumunu değerlendirdi. Öğrenci, veli, öğretmen ve okul yönetiminden oluşan dörtlünün olmazsa olmaz olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Öğretmensiz ve öğrencisiz okul olmaz, ama veli desteği olmadan da öğrenci olmaz. Bu üçlü hatta okul yönetimi ile dörtlü bizler için olmazsa olmazdır." dedi.


MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİ ANLATMALIYIZ


            Türkiye'yi dünyada daha ileri taşıyacak nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Vali Yazıcı, "Öğretmenlerimizin gayretleri ile eğitim alanındaki başarıların artacağına inanıyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her alanda gelişmesi ve donanımlı bir hale gelmesi büyük önem arz etmektedir.  Eğitim-öğretimin yanında ayrıca çocuklarımıza her fırsatta milli ve manevi değerlerimizi, ülkemizin birlik ve beraberliği, kardeşlik duygusu her fırsatta çocuklarımıza anlatmalısınız. Bizleri bir arada tutacak olan bu değerlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Öğrencilerle kuracağınız iletişim önemlidir, bunun yanında her fırsatta aile ziyaretlerini gerçekleştirelim. Çünkü ailelerle kuracağınız iletişim hem çocukların eğitimine hem de birlik ve beraberliğimize önemli katkılar sunacağına inanıyorum. Bunu gerçekleştirmek için hep beraber çalışacağız." diye konuştu.

 

ŞEHİT ASTSUBAY CEMİL ERKEK


            Ülkemizin bölgesinde güçlü ve güvenli bir devlet olmasından rahatsızlık duyan çevreler olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı: "Okulumuza vatan savunmasında görev yaparken şehit olan Cemil Erkek'in adının verilmesi ayrı bir anlam ifade ediyor. Çocuklarımız okulda Şehit Cemil Erkek'in adını gördükçe, vatan için fedakârlığın, çalışmanın ve gerektiğinde canını verebilmenin ne demek olduğunu daima yüreklerinde yaşatacaklarına inanıyoruz. Bu ilk değil, bundan önce de Şehitlerimizin isimlerini vermiş olduğumuz okullarımız oldu. Şehidimizin ruhu şad olsun, Yakınlarına bir kez daha sabırlar diliyorum. Ben ve çalışma arkadaşlarımız her zaman Şehit yakınlarımız ile Gazilerimizin ve ailelerinin emrinde olacağız. Aziz Şehitlerimizi bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. Şehidimizin adı bu okulda her zaman yaşatılacaktır." dedi.

 

ÖĞRETMENLİK, ZOR VE SABIR İSTEYEN BİR MESLEK


            Öğretmenlerin isteklerini de dinleyen Vali Ersin Yazıcı, öğretmenliğin zor ve sabır isteyen bir meslek olduğunu belirterek, çocukların gelişiminde ve yarınlara hazırlanmasında aileler ile birlikte öğretmenlere çok büyük ve önemli görevler düştüğünü belirterek, kendilerine başarılar diledi.

 

24-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-201924-12-2019

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.