BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Lise Öğretmen ve Öğrencilerimiz Depremzedelere Çadır İçi Soba Üretiyor

Depremin yaralarının sarılması için ülke genelinde başlatılan yardım seferberliğinde iş başında olan Balıkesir'deki meslek liselerimiz ve mesleki eğitim merkezlerimiz (MESEM), depremzedelerin ihtiyaç duyduğu ürünleri el birliğiyle üretiyorlar.
Mesleki ve Teknik Lise Öğretmen ve Öğrencilerimiz Depremzedelere Çadır İçi Soba Üretiyor

Deprem bölgesindeki ihtiyaçları karşılamak için meslek liselerinde öğretmen ve öğrencilerimiz seferber oldular. Kara gün dostu olan meslek liselerimiz, 11 ilimizde yıkıma sebep olan asrın felaketinde de yaraları sarmak, depremzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için atölyelerde iş başına geçtiler. Yaşanılan büyük acının açtığı yaraların sarılmasına katkıda bulunmak adına meslek liseli öğrencilerimiz, öğretmenleriyle birlikte depremin yaşandığı ilk günden itibaren ara vermeden çalıştılar.

Meslek liselerimiz ve MESEM'ler, depremin yaşandığı ilk günden itibaren deprem bölgelerine gönderilmek üzere ekmek, beslenme çöreği, çadır sobası, hijyen malzemesi gibi depremzedelerin ihtiyaç duyduğu birçok ürünü adeta zamanla yarışırcasına ürettiler.

Afet bölgesine gönderilmek üzere Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleriz de çadır tipi soba ürettiler. Üretilen çadır tipi 1000 sobaya kaynak yapıldı. Şimdiye kadar 1000 adet soba imal edildi ve sayının 1500' e çıkarılması hedefleniyor.

01-03-202301-03-202301-03-2023

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.