BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Öğrencilerimiz Harçlıklarıyla Seferber

İlimiz Sındırgı ilçesinde öğrencilerimiz, depremden etkilenen 11 ilimizden biri olan Hatay'da konteyner kent kurulması için harçlıklarıyla destek oldu.
Minik Öğrencilerimiz Harçlıklarıyla Seferber

k günden bu yana soba üretimi, polar, kıyafet dikimi, öğretmenevi kumanya yardımları, konaklama hizmetleri gibi farklı alanlarda yardım seferberliğinde yer alan ilçemiz depremzedelere yardım için çalışmalarını sürdürüyor.

İlçemizde öğrencilerin de paylaşma ve yardımlaşma duygularını geliştirmek adına kumbaralarda bağışlar toplanıyor. Okullarımızın girişlerine ve belirli bölgelere yerleştirilen kumbaralara öğrencilerimiz harçlıklarından istedikleri miktarda para atıyor. Öğretmenlerimiz ve velilerimizin de bağışta bulunduğu kumbaralarda toplanan paralar, "Sındırgı Evleri Konteyner Kampanyası" hesabına yatırılıyor. Deprem bölgesine konteyner alımı için yardım kampanyasına destek olan öğretmen, öğrenci ve velilerimizin desteğiyle Sındırgı Mahallesi kampanyası ile 3 konteynerin parasının hemen hemen tamamlandığı Sındırgı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce açıklandı.

"Korkmasınlar, üzülmesinler, ümitlerini kesmesinler." sözleri ile depremzede arkadaşlarına seslenen 4. sınıf öğrencisi Burak Tanrıkulu, "Öğretmenlerimizin oturduğu banka güzel bir tane kutu yerleştirdik. Arkadaşlarımız para sınırı olmadan istediği kadar bağış yaptı. Deprem herkesin başına gelebilir, burada da olsa onlar da bizim için aynısını yapacaktı. O yüzden korkmasınlar, hiç ümitlerini kesmesinler. Allah onlara yardım etsin diyorum." diyerek duygularını ifade etti.

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.