BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Öğrencimiz Antalya'daki Satranç Şampiyonası'nda İz Bıraktı

Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarımızda öğrenim gören öğrencilerimiz çeşitli spor dallarında elde ettikleri başarılarla adından söz ettirerek Balıkesir'i gururlandırıyor.
Minik Öğrencimiz Antalya'daki Satranç Şampiyonası'nda İz Bıraktı

Antalya'da gerçekleştirilen Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası'nda öğrencilerimiz üstün bir performans sergileyerek başarılı sonuçlar elde etti. Satranç turnuvalarına katılan öğrencilerimiz diğer oyuncularla etkileşim kurarak sosyal becerilerine katkıda bulunmanın yanı sıra müsabakalarda kazanma ve kaybetme konularında olgunlaşmayı, duygusal becerilerinin kontrolünü sağlamayı da öğrendi. 

Öğrencilerimizin zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunan bir oyun ve spor dalı olan satrançta; 7 Yaş Genel Kategori'sinde mücadele eden Karesi Ercan Kıvrak İlkokulu 1. sınıf öğrencimiz Ömer Taha Dede, Türkiye Şampiyonu unvanını kazanarak büyük bir başarı elde etti.

2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Turnuvası 7 yaş kategorisinde Türkiye Şampiyonu olarak ilimizi gururlandıran Ömer Taha Dede ve 6 sporcumuzun başarısı ilimizin satrançta önemli bir noktada olduğunu da gösterdi.

Öğrencimizin başarısıyla gurur duyduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı; Millî Takıma 1. sıradan girerek Millî sporcu olma şerefini kazanıp Türkiye'yi temsil edecek olan minik öğrencimiz Ömer Taha Dede'ye başarılar diledi. Öğrencimizi destekleyerek bu başarıya katkı sunan ailesi, öğretmenleri ve antrenörlerine teşekkür etti.

29-01-202429-01-202429-01-202429-01-2024

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.