BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİSAFİR ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ANA SINIFI AÇILDI

Kahramanmaraş ve 10 ilde etkili olan depremler sonrasında ilimiz Edremit ilçesine gelen depremzedelere, konaklama ihtiyaçları dışında eğitim alanında da destek çalışmaları devam ediyor.
MİSAFİR ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN ANA SINIFI AÇILDI

Depremzedelerin konakladığı otel ve devre mülk tesisinde devlet, özel sektör iş birliği ile yeni bir anaokulu kurularak öğrenciler derse başladı. Otel ve devre mülk tesislerinin bünyesinde satış ofisleri olarak kullanılan bina, tesis yönetiminin ve Edremit Millî Eğitim Müdürlüğünün iş birliği ile anaokuluna çevrildi. Anaokuluna 32 depremzede çocuğun kaydının yapılmasıyla eğitime başlandı.

254 misafir öğrencimizin bulunduğu Edremit ilçemizde, 130 öğrencimizin okullara kayıtları yapıldı. Diğer öğrencilerin de eğitimle buluşmalarını sağlamak için çalışmalar devam ediyor. Deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımızın yerleştirildiği otelde 92 öğrencimiz bulunuyor. Bu öğrencilerden 32'si okul öncesi öğrencisi olup geriye kalan 60 öğrenci ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerimizi oluşturuyor.

Deprem bölgesinden gelen okul öncesi öğrencilerimizin üç, dört, beş yaş grubuna göre dağılımının olması ve küçük yaş grubundan oluşması sebebiyle otel idaresiyle görüşülerek, devletimizin imkânlarıyla iki ana sınıfı açıldı. İki ana sınıfımıza iki öğretmenimiz görevlendirildi. Hafta başı itibarıyla okul öncesi eğitim öğretime de başlandı. 32 çocuğumuzun tüm kırtasiye ürünleri, servis ve beslenmesi otel idaresi ile koordineli bir şekilde gideriliyor.

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.