BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERLE BİR ARADA

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı; 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sonlarına yaklaşıldığı şu günlerde, eğitim öğretim faaliyetlerine ve dönem sonu hazırlık heyecanına ortak olmak için ilçelerimize ziyaretler gerçekleştiriyor.
MÜDÜRÜMÜZ ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERLE BİR ARADA

Eğitim Ailede Başlar ve Hayat Boyu Sürer

İl Müdürümüz Ali Tatlı; Erdek Ahmet Vehbi Çıkrıkçıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesini, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Özen ve Erdek İlçe Millî Eğitim Müdürü Sercan Nayır eşliğinde ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Eğitimin ailede başladığını ve hayat boyu sürdüğünü belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, gençlerimizin yeteneklerine uygun olarak en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamak için daima onların yanlarında olacaklarını ifade etti. Sınıfları gezerek derslere katılan Müdürümüz, öğrencilerle ayrı ayrı ilgilendi. Öğrencilerimizden hayata, derslere ve kitaplara sımsıkı tutunmalarını ve başarıya giden zorlu yolda asla ümitsizliğe kapılmamalarını istedi. Öğrencilerimizin gelecekte çok güzel yerlerde olacaklarına inandığını belirtti.

Öğretmenlerimizin Özverisi Okullarımıza Yansıyor

Eğitimde kaliteyi artırmak, okullardaki çalışmaları yerinde gözlemlemek, dönem sonu değerlendirmelerini yapmak, okul idarecileri ve öğretmenler ile istişarelerde bulunmak adına okullara ziyaret gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, Gömeç Hacı Hüseyinler İlkokulunda öğretmen ve öğrenciler ile buluştu.

Öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, "Okuduğumuz her kitap bize farklı dünyaların kapılarını açar. Farklı kişiler tanıma, hiç görmediğimiz ve belki görme fırsatı bulamayacağımız coğrafyalara seyahat imkânı sunar. Kitap, hiç şüphesiz fertlerin ve milletlerin hayatını değiştiren, yenileştiren ve ilerlemelerini sağlayan en önemli vasıtalardan biridir." sözleriyle kitap okumanın öneminin ve gerekliliğinin altını çizerken, öğretmenlere hitaben, "Tüm ilçelerimizde birçok okulumuzu ziyaret ediyoruz. Görüyorum ki öğretmenlerimizin sıcaklığı okullarımıza da yansıyor. Dönem içerisinde gerçekleştirdiğiniz özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum." diyerek yürütülen eğitim öğretim çalışmalarından dolayı memnuniyetini dile getirdi. 

Bize Emanet Edilen Öğrencilerimizi Geleceğe Hazırlamak En Büyük Gayemizdir

Okul ziyaretleri kapsamında Karesi Karahallılar Ortaokulunu da ziyaret ederek incelemelerde bulunan Müdürümüz öğretmen ve öğrencilerimizle buluştu.

Müdürümüz Ali Tatlı, sınıflarda derslere katılarak öğrencilerle tek tek ilgilendi. "Bugün sizlerle aynı sınıf ortamında bulunmak, bu havayı teneffüs etmekten dolayı çok mutluyum. Sizler, ailelerinizin olduğu kadar öğretmenlerinizin de en kıymetlilerisiniz; geleceğimizin umudusunuz. Öğrenme merakınızı, çalışma gayretinizi hiçbir zaman kaybetmemenizi diliyorum. Hepinizi gözlerinizden öpüyorum." şeklinde konuştu.

Değerlendirmelerine devam eden Müdürümüz, "Okullarımızı ziyaret ederek öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle bir araya geliyor; onların taleplerini ve önerilerini dinliyoruz. Bize emanet edilen öğrencilerimizi nitelikli bir eğitim ile geleceğe en iyi şekilde hazırlamak en büyük gayemizdir. Eğitim ve öğretime katkı sağlayan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

17-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-2023

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.