BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Yakup Yıldız'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
Müdürümüz Yakup Yıldız'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

 

Milletçe, bağımsızlık yolunda her türlü zorluk ve imkânsızlığa rağmen göstermiş olduğumuz azmin beraberinde getirdiği büyük zaferimizi dünyaya ilan edişimizin 98. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

26 Ağustos'ta Büyük Taarruz ile başlayıp 30 Ağustos 1922'de Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile dünya tarihine şanla, şerefle ve kararlılıkla kazıdığımız bu şanlı zafer, Türk milletinin özgürlüğe olan düşkünlüğünü bağımsızlığına kastedenlere açıkça göstermiştir.

            Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki "Başkomutanlık Meydan Muharebesi" ile vatan toprakları tamamen düşmandan arındırılmış ve Türk milleti vatan topraklarında bağımsızlığını ilan etmiştir. Geçmişi zaferlerle dolu olan tarihimizde yerini alan ve milletimizin kaderini özgürlüğe, bağımsızlığa, demokrasiye ve Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlayan 30 Ağustos Zaferi; Türk'ün asla esareti kabullenemeyeceğini ve boyunduruk altında yaşatılamayacağını tüm dünyaya göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98. yılını kutluyor; Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

 

Yakup YILDIZ

İl Millî Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.