BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİMİZ TOPRAK TOPRAK BALIKESİR'İ GURURLANDIRDI

Edremit Fikriye Mehmet Elberk Anadolu Lisesi öğrencisi 15 yaşındaki Millî Sporcu Toprak Toprak, 07-09 Nisan 2023 tarihlerinde Ankara'da düzenlenen Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası'nda 2 altın madalya kazanarak 2 Türkiye şampiyonluğu ile ilimize gurur yaşattı.
ÖĞRENCİMİZ TOPRAK TOPRAK BALIKESİR'İ GURURLANDIRDI

Federasyon tarihinde 115 atlet ile en kalabalık katılım sayısına ulaşan Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası'na, ilimiz Edremit ilçesinden rekortmen Millî sporcumuz Toprak Toprak; ablası Berivan Toprak ve antrenörü aynı zamanda serbest dalışta dünya üçüncüsü ve Türkiye şampiyonu olan babası Serkan Toprak ile birlikte katıldı. Yarışmada üstün bir çaba sarf eden öğrencimiz Toprak Toprak, antrenörü olan babasını da geçip 2 altın madalya alarak 2 Türkiye şampiyonluğu elde etti. Toplamda 2 altın madalya ve 1 gümüş madalya kazanan sporcularımız ilimize başarılarla döndü.

Rakiplerinin 12 ay antrenman yaparak yarışmaya hazırlandıklarını belirten öğrencimiz Toprak Toprak, kendisinin sadece 9 antrenman yaparak yarışmaya katıldığını; inanarak, çalışarak ve kendine güvenerek bu başarıları elde ettiğini söyledi. Hafta sonları Edremit Güre'den Balıkesir'e gelen öğrencimiz kendisine sağlanan imkânlar ve tam olimpik yüzme havuzundaki çalışmaları ile millî takımlarda başarılarını katlayarak sürdüreceğini belirtti.

Babasının her zaman kendisini desteklediğini söyleyen Edremitli öğrencimiz Millî sporcu Toprak Toprak, 2022 yılında da Belgrad'da düzenlenen Serbest Dalış Dünya Şampiyonası'nda, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı. DNF- DYN-BF -DYN- Statik branşları ve SPEED Apnea ile Belgrad'da düzenlenen şampiyonada, Türkiye Serbest Dalış A Millî Takımı'ndan katılım sağlayan öğrencimiz Toprak Toprak, 1 kez dünya 2.si ve 2 kez dünya 3.sü olarak 1 gümüş, 2 tane de bronz madalya kazandı. Daha sonra katıldığı Antalya'nın Kaş ilçesindeki derin dalış Türkiye Şampiyonası'nda junior kategorisinde yarışarak 3 Türkiye rekoru ve 3 Türkiye şampiyonluğu elde etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, "Geleceğin başarılı sporcularının yetiştirilmesini ve her öğrencimizin en az bir spor dalında lisanslı spor yapmasını önemsiyor ve destekliyoruz. İlimize başarılarıyla gurur yaşatan öğrencimiz Toprak Toprak'ı tebrik ediyor, başarıya giden bu yolda öğrencimize destek olan ailemize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

14-04-202314-04-202314-04-202314-04-202314-04-2023

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.