BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLER ATÖLYEDE BULUŞUYOR

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Balıkesir Üniversitesi ortaklığı ile yürütülen "Öğretmenler Atölyede Buluşuyor" projesinin açılış töreni, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
ÖĞRETMENLER ATÖLYEDE BULUŞUYOR

17 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 09.30'da Necatibey Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen açılış törenine Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet NARLI, Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet BAŞTÜRK, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mansur BACANAK, akademisyenler ile idareci ve öğretmenler katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda, öğretmenlerimizin meslekî gelişimlerini desteklemek ve ders içi yeterliliklerini arttırmak amacıyla hayata geçirilen Öğretmen Atölyeleri Çalışması; 17-21 Haziran 2019 tarihleri arasında, Biyoloji, Felsefe Grubu (Felsefe, Sosyoloji, Psikoloji), Fizik, Görsel Sanatlar, İlköğretim Matematik, Kimya, Matematik, Okul Öncesi Eğitimi, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler, Türkçe olmak üzere 11 farklı branşta 399 öğretmenimizin katılımlarıyla gerçekleştirilecek.

Necatibey Eğitim Fakültesinde oluşturulan 15 farklı atölyede gerçekleştirilecek eğitimlerde, Fen Edebiyat Fakültesi ve Necatibey Eğitim Fakültesinden 32 akademisyen ile Bakanlığımız tarafından görevlendirilen 1 öğretmen görev alacak.

Projenin açılış töreninde söz alan Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet BAŞTÜRK: "Çocuklarımıza verdiğimiz eğitimin hayatla ilişkilendirilmesinin son derece önemli hale geldiği günümüzde, akademisyenlerimiz ve öğretmenlerimizin bu atölye çalışmasında bir araya gelmesi büyük anlam taşımaktadır. Zaman yönetimi, olaylar ve olgular arasında bağ kurma, kavramların içselleştirilmesi gibi farklı konuların da tartışılacağına inandığım bu atölye çalışmasının hem ilimizin hem ülkemizin eğitim sistemine büyük faydalar sağlamasını temenni ediyorum." dedi.

Öğretmen Atölyesi Çalışmalarının 2023 Eğitim Vizyonunda en çok önemsenen konu olduğunu vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ: "2018-2019 Mesleki Çalışmalar dönemine böylesine güzel bir programla başlamak bizler için bir mutluluk vesilesi. Öncelikle Balıkesir Üniversitesi Rektörümüz Sayın İlter Kuş Beyefendinin şahsında, rektör yardımcımıza, dekanımıza, yürüttüğümüz eğitim çalışmalarının hepsinde 'Biz varız.' diyerek katkılarını hiçbir zaman esirgemeyen değerli öğretim elemanlarımıza, farklı ilçelerimizden buraya teşrif ederek daha donanımlı olmak adına çaba gösteren siz değerli öğretmenlerimize, bu çalışmanın hayat bulmasında emeği olan Ar-Ge birimimizin değerli çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyor; bu güzelliklerin artarak devam etmesini ve ülkemize yayılmasını niyaz ediyorum.

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde öğretmen atölyeleri çalışmalarını çok önemsiyoruz. Çünkü öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel yeterliliklerinin artırılması, eğitim-öğretim çalışmalarında ihtiyaç duyacakları noktalarda birikimlerinin güçlendirilmesi ve 21. yy. becerilerine sahip öğretmenler olarak gelişmelerine imkan sağlanması çok önemli. Biz inanıyoruz ki öğretmenlerimizin akademik olarak daha donanımlı oldukları sınıflarda öğrencinin merkeze alınması kolaylaşacak ve eğitimin kalitesi de artacaktır." dedi.

Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet NARLI: "Bir hafta boyunca bu çalışmalarda çok değerli fikirlerin tartışılacağına ve çok sayıda probleme çözüm bulunacağına inanıyorum. 2023 Eğitim Vizyonu ile eğitim sistemimizde yer alan eksikliklerin giderileceğini ve bu çalışmanın da bu sürece önemli bir katkısı olacağını düşünüyorum." dedi.

Necatibey Eğitim Fakültesinde oluşturulan 15 farklı atölyede 17-21 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitimler, 21 Haziran 2019 Cuma günü düzenlenecek sertifika töreni ile sona erecek.

17-06-201917-06-201917-06-201917-06-201917-06-201917-06-201917-06-2019

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.