BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuyan Balıkesir İçin Herkese Her Yerde Kitap

 Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı,BENGİ Projesi kapsamında gerçekleştirilen “Susurluk Kitap Günleri” etkinliğine katılarak öğretmen, öğrenci ve vatandaşlarla birlikte kitap okudu.
Okuyan Balıkesir İçin Herkese Her Yerde Kitap

İNSAN HER YERDE OKUR

    Susurluk Kaymakamlığının organizasyonuyla gerçekleştirilen “Susurluk Kitap Günleri” etkinliğinde öğretmen, öğrenci ve velilerden oluşan yaklaşık 5 bin kişilik grup Susurluk Belediye Park´ında kitap okuma etkinliğinde bir araya gelerek bir ilke imza attılar.  “Susurluk Kitap Günleri” etkinliğine farkındalık katmak için öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar, meydana serilen minderlere oturarak kendilerine açık havada kitap okumanın güzelliğini keşfettiler. Etkinlikte ellerine kitaplarını alarak etkinliğe katılan Susurluk halkı, kitap okumaktan keyif aldıklarını, herkesin kitap okuması gerektiğini ve en iyi dostun kitap olduğunu söylediler.

KİTAP OKUMAYI GELECEĞE AŞILAMALIYIZ

     Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yaparak, amaçlarının, okumanın ne kadar önemli olduğunu açık alanda halka göstermek olduğunu belirten Susurluk Kaymakamı  Yalçın Sezgin, "BENGİ Projesi kapsamında 20 -30 Nisan tarihleri arasında Susurluk Kitap Günleri etkinliği düzenliyoruz. Bu etkinlik sayesinde birçok vatandaşımız, çocuğumuz kitapla buluştu. Bugün düzenlediğimiz kitap okuma etkinliğinin amacı halkımızın kitap ve kütüphaneye olan ilgisini artırmak, okuma alışkanlığı ve okuma kültürü konusunda farkındalık yaratmak. Yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla burada kitap okuyarak insanlara örnek olmaya çalışıyoruz. Sadece burada değil her yerde kitap okumalıyız. Kitap okumayı geleceğe aşılamalıyız." şeklinde konuştu.

OKUMANIN YERİ VE ZAMANI YOKTUR

     Kitap okumanın insana kattığı değerler ve sorumlulukların ülkemizi ve bölgemizi ileriye taşıyacağını ifade eden Vali Yazıcı ise, "Hep birlikte gördük, vatandaşımız bir yaşındaki çocuğunu kapıp gelmiş, çocuğum küçük diye gelmemezlik yapmamış. Bu proje ile bu zamana kadar hep öğrencilere kitap okuma sevgisini aşılama yönünde yapılan etkinliklere  ayrı bir boyut getiriyor, o da velilerle ve vatandaşlarımızla beraber. Okumanın yeri ve zamanı yoktur. Maalesef ülkemizde kitap okuma alışkanlığı yeterli seviyelerde değil. Bugün bu toplumda bir yerler edinmişsek; bundaki en büyük pay çok okumaktan kaynaklanıyor. Her kitap ayrı bir dünya, her kitap ayrı bir hayat. Bu  etkinliğin düzenlenmesinde başta Susurluk Kaymakamımız olmak üzere emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ediyorum."dedi.

KİTABINI ALAN GELDİ

     Etkinliğe Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Taner Büyükgöz, Susurluk Kaymakamı Yalçın Sezgin, Kepsut Kaymakamı Murat Atıci, Fen/Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Narlı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

28-04-2017  28-04-2017

28-04-2017  28-04-2017

28-04-2017  28-04-2017

28-04-2017  28-04-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.