BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"YBO’DA YAŞAM" KONULU HİKÂYE YAZMA YARIŞMASINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ DURSUNBEY’DEN

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “YBO’da Yaşam” konulu hikaye yarışmasında Dursunbey 125. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Ünzile AYDINÖZ Türkiye Birincisi oldu.
"YBO’DA YAŞAM" KONULU HİKÂYE YAZMA YARIŞMASINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ DURSUNBEY’DEN

Millî Eğitim Bakanlığı´nın genel amaçları doğrultusunda, Türkiye genelindeki yatılı bölge ortaokullarında öğrenim gören öğrenciler arasında öğrencileri yazmaya özendirmek; var olan yazma potansiyelini keşfedip ortaya çıkarmak, ayrıca öğrencilerin kendilerini resim sanatı ile ifade etmelerine olanak vermek; duygu, düşünce ve hayallerini ifade etme kabiliyetini geliştirmek; öğrencilere okulunu temsil etme bilinci kazandırmak ve öğrencilerin kendine güven duygusunu arttırmak amacıyla “YBO’da Yaşam” konulu hikâye yazma ve resim yarışması düzenlenmiş; yarışmaya Türkiye genelinde 407 resim, 278 hikâye katılmış olup hikaye kategorisinde İlimiz Dursunbey 125. Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Ünzile AYDINÖZ Türkiye birincisi olmuştur.

“YBO’da Yaşam” ana başlığından hareketle öğrencilerin öğrenim gördükleri yatılı bölge ortaokulundaki anılarını, arkadaşlıklarını, okulları ile ilgili duygu ve düşüncelerini, okuluyla kurduğu bağını, gözlemlerini vb. yansıtan hikaye yazma yarışmasında birinci olan öğrencimizi ve öğretmenlerini makamında kabul ederek Ünzile AYDINÖZ’e ödülünü takdim eden İl Milli Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ;  "Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.", dedi.

YBO’da Yaşam Konulu  Hikaye Yazma Yarışmasında 1. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

 

20-02-2018  20-02-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.