BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİDİMİZİN ADI Z-KÜTÜPHANEDE YAŞAYACAK

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü tarafından Karesi Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi bünyesinde Şehit Özel Harekât Polis Memuru Aydın Nazillioğlu adına yaptırılan Z-Kütüphanenin açılışı Vali Ersin Yazıcı ve İl protokolünün katılımlarıyla gerçekleştirildi.
ŞEHİDİMİZİN ADI Z-KÜTÜPHANEDE YAŞAYACAK

2015 yılında Tunceli Özel Harekât Şube Müdürlüğünde görevli iken nöbeti esnasında terör örgütü mensuplarının roketatarlı saldırısı neticesinde Şehit olan Özel Harekât Polisi Aydın Nazillioğlu’nun isminin verildiği zenginleştirilmiş kütüphanenin açılış törenine Vali Ersin Yazıcı,  Şehidimizin annesi Asiye Nazillioğlu, Şehidimizin babası Yaşar Nazillioğlu, Şehidimizin kardeşleri Hamza ve Niyazi Nazillioğlu, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Levent Sökal, Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Komutanı Piyade Albay Evren Ünal, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, bazı daire müdürleri,  siyasi partilerin yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

ÖĞRENCİLERİN SOSYAL GELİŞİMİNE KATKIDA BULUNACAK

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından konuşan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Ömür Ali Çelik, "Aziz Şehitlerimiz adına yapılan, Zenginleştirilmiş Kütüphaneler; Zekâ oyunları, okuma ve dinlenme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği, taşınabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekânlar şeklinde tasarlanmıştır. Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında; öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarını geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyaloğu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 81 ilimizde Milli Eğitim bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Dairesi Başkanlığında Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi uygulamaya koyulmuştur."dedi. 

DAHA ÇOK KENETLENMEMİZ GEREKİYOR

Programda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yazıcı ise, milletin huzuru ve güveni için canlarını ortaya koyan emniyet teşkilatının sosyal projelerde de önemli etken olduğuna vurgu yaptı.

      Daha çok kenetlenmemiz gerektiğinin altını çizen Vali Yazıcı, "Ülkemizin bölgesinde güçlü ve güvenli bir devlet olmasından rahatsızlık duyan çevreler, huzurumuza, birlik ve beraberliğimize yönelik tehditlerle ve hain saldırılarla bizi yıldıramayacaklardır. Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti güvenlik güçleri ve milletiyle tek yürek halinde yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı mücadele etme azim ve kararlılığındadır."dedi.

Vali Ersin Yazıcı ve beraberindekiler daha sonra şehidin yakınları ile birlikte Z- kütüphanesinin açılış kurdelesini kestiler.

Kütüphanenin hayırlı olmasını dileyen Vali Yazıcı, "Aziz Şehitlerimizi bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyorum. Kütüphanenin yapılmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Şehidimizin adı bu kütüphanede her zaman yaşatılacaktır." dedi.

Son olarak açılışı gerçekleştirilen Z- Kütüphanede Vali Ersin Yazıcı ve davetliler BENGİ Projesi kapsamında kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.

09-02-2018  09-02-201809-02-2018  09-02-201809-02-2018  09-02-201809-02-2018  09-02-201809-02-2018  09-02-201809-02-2018  09-02-201809-02-2018  09-02-201809-02-2018  09-02-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.