BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Susurluk'ta Geleceğin Başarılı Hafızları Yetişiyor

Örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimi çalışmalarının başarıyla yürütüldüğü Susurluk İmam Hatip Ortaokulu hafızlık mezunu öğrencilerimiz, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı'yı ziyaret etti.
Susurluk'ta Geleceğin Başarılı Hafızları Yetişiyor

Hafız öğrencilerimiz ile birlikte; Susurluk İmam Hatip Ortaokulu okul müdürü, hafızlık öğretmeni ve okul aile birliği başkanının da bulunduğu ziyaret çerçevesinde; 2020-2021 eğitim öğretim yılında Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu, Susurluk Müftülüğü iş birliği ile hayata geçirilen "Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi" ile ilgili okulda uygulanan çalışmalar görüşüldü.

Hafızlık eğitimi alan öğrencilerimizle sohbet eden Müdürümüz Ali Tatlı, çok kıymetli olan hafızlık yolculuğunun sabır ve emek istediğini vurgulayarak örgün eğitimle birlikte devam etmesinin önem taşıdığını belirtti. Hafız öğrencilerimizle okumanın önemi üzerine konuşan Müdürümüz, öğrencilerimize okumaları için kitap tavsiyelerinde bulundu. 30 öğrencimizin hafızlık eğitimine devam ettiği okulumuzda; özverili çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ederek öğrencilerimizin başarılı bir şekilde yetiştirilmesine katkı sağlayan müftülük personeli öğreticilerine, okul yönetimi ve öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Susurluk İmam Hatip Ortaokulumuzda uygulanan örgün eğitimle bir arada sürdürülen "Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi" çerçevesinde; millî ve manevi değerleri özümseyerek hayatına uygulamaya çalışan, çevresine güzel bir örnek teşkil eden hafız din adamı, doktor, mühendis, savcı, hakim, mimar ve yöneticiler ile fenni ilimlerle birlikte manevi yönden gelişmiş nesiller yetiştirmek hedefleniyor.

09-11-202309-11-202309-11-202309-11-2023

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.