BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması

Karesi Şehit Turgut Solak Fen Lisesi Okul Müdür Başyardımcısı Fatih Gacanoğlu, Biyoloji Öğretmeni Dr. Sibel Özatlı ve TÜBİTAK Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması'na katılacak olan öğrencimiz Aleyna Aytekin Müdürümüz Ali Tatlı'yı ziyaret etti.
TÜBİTAK Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması

Karesi Turgut Solak Fen Lisesi Okul Müdür Başyardımcısı Fatih Gacanoğlu, Biyoloji Öğretmeni Dr. Sibel Özatlı ve öğrencimiz Aleyna Aytekin gerçekleştirdikleri ziyarette; 26-29 Aralık 2022 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşecek olan öğrenci kongresi ve poster sunumu yarışmasında, öğrencimizin sergileyeceği poster çalışması hakkında Müdürümüz Ali Tatlı'ya bilgi verdiler.

Millî Eğitim Bakanlığımızın öğrencilere 21. yüzyıl yeterliklerinin temelinde yer alan girişimcilik ve üretkenlik koşullarını en verimli biçimde kullanabilecekleri eğitim ortamlarını sunma hedefi doğrultusunda TÜBİTAK iş birliği ile gerçekleştirilecek olan Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması ile öğrencilerin; kendilerini ifade edebilecekleri ve sosyal duygusal becerilerini geliştirebilecekleri ortamlarda yer almalarının sağlanacağı aynı zamanda yarışmanın bilim insanları, akademisyenler ve yeni teknolojilerin araştırma alanlarına yönelik çalışmalar yapan sektör temsilcileri ile de bir araya gelme fırsatı sunacağı Biyoloji Öğretmeni Dr. Sibel Özatlı tarafından ifade edildi.

Yarışma ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı; Öğrenci kongresinin konularının Millî Eğitim Bakanlığımızın öncelikleri ile örtüştüğüne dikkat çekerek; "Ülkelerin en kalıcı sermayesi beşeri sermayedir. Bu sermayenin niteliğini artırmadaki en önemli enstrüman ise eğitimdir. Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak öğrencilerimizin nitelikli eğitim alabilmeleri için çalışıyoruz. Bölgesel farklılıklar ve okul türü farklılıkları olmadan öğrencilerimizin nitelikli eğitime erişmeleri için çaba sarf ediyoruz." ifadelerini kullandı.

TÜBİTAK iş birliğinde yapılan Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması'nda Matematik ile Çevre ve İklim Değişikliği olmak üzere iki önemli başlık olduğunu vurgulayan Müdürümüz Ali Tatlı; Türkçe, yabancı dil ve matematik eğitiminin Bakanlığımızın da öncelik verdiği alanlardan olduğunu söyledi. Çevre ve iklim değişikliği konusunun da eğitimin ana omurgasında yer aldığını ifade eden Müdürümüz; projesini geliştiren, bunu hem sözlü hem de poster olarak sunacak olan öğrencimiz Aleyna Aytekin'i çalışmalarından dolayı tebrik ederek öğrencimize çalışma sürecinde destek olan öğretmen ve okul yöneticilerimize teşekkürlerini iletti.

28-12-202228-12-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.