BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK'TA BAŞARININ ADI: BALIKESİR

6 proje ile katıldığımız TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinde; 1 ikincilik, 1 üçüncülük, 1 teşvik ödülü elde eden öğrencilerimiz büyük bir başarıya imza attılar.
TÜBİTAK'TA BAŞARININ ADI: BALIKESİR

Bu yıl COVID-19 salgını sebebiyle; Türkiye Finali değerlendirmeleri, alınan tedbirler kapsamında 26-27 Kasım 2020 tarihleri arasında proje sahibi öğrencilerin ve jürilerin çevrimiçi ortamda bir araya gelmesi ve değerlendirmelerin yapılmasıyla çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda; Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencilerimiz Bengisu Tanem GEVENESLİ ve Ege Erol KOZAN, Öğretmenimiz Leyla AYVERDİ danışmanlığında yaptıkları projeleriyle Biyoloji alanında "TÜRKİYE İKİNCİSİ"

Karesi Özel Bahçeşehir Ortaokulu Öğrencimiz Çağan İKİKARDEŞ, Öğretmenimiz Ahmet Güven SÜREK danışmanlığında yaptıkları projeleriyle Matematik alanında "TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ" olmuşlardır.

Burhaniye Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencilerimiz Ecrin Sude TANYEL ve Esna KARATEPE, Öğretmenimiz Hilal KIRBIYIK danışmanlığında yaptıkları projeleriyle Coğrafya alanında "TEŞVİK ÖDÜLÜ"ne layık görülmüşlerdir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız: "6 proje ile katıldığımız TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalinde; 1 ikincilik, 1 üçüncülük, 1 teşvik ödülü elde eden öğrencilerimiz, büyük bir başarıya imza attılar.

Bu yıl yarışma, içinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle çevrimiçi ortamda gerçekleştirildiği için ödül töreni ilerleyen günlere ertelendi ve bu nedenle öğrencilerimiz biraz buruk bir sevinç yaşamış oldular. Ama ben şuna inanıyorum ki yarışma sonunda verilen ödüller, bu sürecin "amacı" değil, gençlerimizi bilimsel çalışma yapmaya motive eden bir araçtır. En önemli ödül, hiç şüphesiz öğrenci ve danışman öğretmenlerimizin proje sürecinde elde etmiş oldukları kazanımlardır.

Hiçbir başarının tesadüf olmadığını bugün bizlere bir kez daha gösteren, bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimize; bu güzel tabloda büyük emekleri olan danışman kıymetli öğretmenlerimize, okul müdürlerimize ve AR-GE Birimimizdeki değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkürü bir borç biliyorum." dedi.

03-12-2020

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.