BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK´TA REKOR KIRMAYA DEVAM EDİYORUZ

TÜBİTAK 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında 8 birincilik, 6 ikincilik, 1 üçüncülük elde eden öğrencilerimiz, Bursa Bölge Finaline BALIKESİR mührünü vurdular.
TÜBİTAK´TA REKOR KIRMAYA DEVAM EDİYORUZ

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen ve temel amacı ortaokul öğrenimine devam eden öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında araştırma yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak olan "TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması"nda öğrenciler biyoloji, coğrafya, değerler eğitimi, fizik, kimya, matematik, tarih, teknolojik tasarım, Türkçe ve yazılım alanlarında hazırladıkları özgün projeler ile yarıştılar.

Bu yıl COVID-19 salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında bölge sergisi değerlendirmeleri; proje sahibi öğrencilerin ve jürilerin çevrimiçi ortamda bir araya gelmesi ve değerlendirmelerin yapılmasıyla çevrimiçi ortamda gerçekleştirildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda öğrencilerimiz 8 birincilik, 6 ikincilik, 1 üçüncülük elde ederek TÜBİTAK 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge Finaline BALIKESİR mührünü vurdular.

 TÜBİTAK'TA BAŞARININ ADI: BALIKESİR 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız: "47 proje ile katıldığımız TÜBİTAK Bursa Bölge Finalinde 8 birincilik, 6 ikincilik, 1 üçüncülük elde ederek TÜBİTAK'ta rekor kırmaya devam ediyoruz.

Artık Bursa´da TÜBİTAK finallerinde konuşulan tek il var: Balıkesir. Bu, bizler için tarif edilemez bir gurur.  Hiçbir başarının tesadüf olmadığını bugün bizlere bir kez daha gösteren, bizlere bu gururu yaşatan öğrencilerimize; pandemi koşularına rağmen öğrencilerimizi bir an olsun yalnız bırakmayarak onları bu yarışmaya hazırlayan ve bu güzel tabloda büyük emekleri olan danışman öğretmenlerimize teşekkürü bir borç biliyorum.

Öğrencilerimize Türkiye finalinde de başarılar diliyor; Balıkesir'imizi ve okullarını orada da en güzel şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyorum." dedi.

2021 yılı Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge Değerlendirmesi sonuç listesini görmek için tıklayınız...

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.