BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜM SÜREÇLERDE AİLELERİMİZİN YANINDAYIZ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, Edremit Mithat Fethi Büyükdalgıç İlkokulu ve Burhaniye Faruk Kızıklı İlkokulunu ziyaret ederek "Aile Okulu" projesi kapsamında devam eden çalışmalarda velilerimizle bir araya geldi.
TÜM SÜREÇLERDE AİLELERİMİZİN YANINDAYIZ

"Aile Okulu Projesi" ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Müdürümüz Ali Tatlı;  2019 yılının son aylarında başlayan ve küresel düzeyde tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sürecinin, her alanda etkisini göstererek insanların alışageldiği yaşam tarzına sınırlamalar getirdiğini, bireylerin aile ilişkileri ve ruh sağlıkları temelinde kaygı düzeylerinin de artmasına neden olduğunu belirtti.  Salgın sürecinin en çok etkilediği alanlardan birinin eğitim olduğunun altını çizen Müdürümüz, öğrencilerimizin eğitim olanaklarından uzaktan eğitim yoluyla yararlandıklarını, sosyal ve duygusal gelişimleri açısından çok önemli bir ortam olan okuldan ve arkadaşlarından uzakta bir süreç geçirdiklerini söyledi. Yapılan araştırmalar neticesinde aile bireylerinin evde televizyon, bilgisayar, telefon ve internette geçirdikleri sürenin arttığını da belirten Müdürümüz Ali Tatlı, bu durumun öğrencilerin iyi olma halini doğrudan etkilediğini, salgın sonrası dönemde eğitim faaliyetlerinin bütün öğrencileri kapsayacak şekilde ve onlara erişilebilir hale getirilebilmesi için öğretmenlerimizin ve ailelerin desteklenmesinin hayati derecede önemli hale geldiğini ifade etti. Ailenin ve toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi hedefleri doğrultusunda Bakanlığımız tarafından başlatılan "Aile Okulu Projesi' ile velilerimizin çok yönlü desteklenmeye çalışıldığını ve tüm süreçlerde ailelerimizin yanında olacaklarını vurguladı.

Aile Okulu Projesi ile velilerimizi okul sıralarında görmekten ve ailelerimizin memnuniyetlerini duymaktan mutluluk duyduğunu belirten Müdürümüz Ali Tatlı, projenin hazırlık ve uygulamasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirterek ziyaretini sonlandırdı.

23-12-202223-12-202223-12-202223-12-202223-12-202223-12-202223-12-202223-12-2022

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.