BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ufka Yolculuk Bilgi Ve Kültür Yarışmaları Balıkesir İl Komisyonundan İl Millî Eğitim Müdürümüze Ziyaret

 Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları Balıkesir İl Komisyonu, bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan "Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması" hakkında bilgi vermek amacıyla İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yakup YILDIZ'ı makamında ziyaret etti.
Ufka Yolculuk Bilgi Ve Kültür Yarışmaları Balıkesir İl Komisyonundan İl Millî Eğitim Müdürümüze Ziyaret

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ'a yarışmaya ilişkin bilgiler veren Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları Balıkesir İl Komisyonu, bu yıl "Bize Okumak Yakışır" sloganıyla yola çıktıkları yarışmanın bu yılki konusunun "ADAP" olduğunu ifade ettiler.

Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Abdullah CELAYİR: "İki kademeli bir sınav yapılacak. Birinci kademe sınavı 29 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında online sınav olarak; ikinci kademe sınavı ise 29 Mart 2020 Pazar günü saat 10:00'da yazılı sınav olarak yapılacak. Yarışma ile ilgili bütün detaylara www.ufkayolculuk.com sitesinden ulaşılabilecek. Yarışma kayıtları 2 Mart 2020 Pazartesi günü 20:00'da sona erecek." diye konuştu.

Vitamin Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Mehmet ÇAKIR ise Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarını Balıkesir'de Vitamin Gençlik Kulübü olarak organize ettiklerini, "adap"ın toplumun temel taşlarını oluşturduğunu vurguladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ, okuma alışkanlığının ne yazık ki istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; çocukların başta okuma alışkanlığı olmak üzere güzel ahlâk konusunda da bilgi sahibi olacağı bu yarışma için her zaman destek olmaya hazır olduklarını iletti. Okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesinin sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu güzel çalışmalarından dolayı da Vitamin Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünü tebrik ederek başarılar diledi.

            Ziyaret sonunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup YILDIZ'a, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 kategoride hazırlanan Ufka Yolculuk yarışma kitapları ve tanıtım kitapçığı hediye edildi.

 

26-12-201926-12-2019

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.